Favorilere Ekle

ETKİN VE HIZLI OKUMA

4.0
6 yorum
Kayıtlı: 37 öğrenci
Süre: 3 saat
Dersler: 5
Video: 2 saat
Seviye: Başlangıç

Arşiv

Çalışma Sattleri

Monday 9:30 am - 6.00 pm
Tuesday 9:30 am - 6.00 pm
Wednesday 9:30 am - 6.00 pm
Thursday 9:30 am - 6.00 pm
Friday 9:30 am - 5.00 pm
Saturday Closed
Sunday Closed

Biz okuma becerilerini ikiye ayırıyoruz. 1.sınıftan 4 sınıfa kadar olan öğrencilerimize doğru okuma yapmayı öğretiyoruz. Ortaokul ve üstü kişiler için hızlı okuma çalışmaları var. İkisini bir birinden ayırıyoruz. Yazılım ve yayınlarla destekleyerek egzersizler yapıyoruz. Okumaya başlarken önce harfleri öğrendik, hecelemeye başladık daha sonra kelimeyi okumaya başladık. Burada kaldık, sonrası yok aynı anda iki, üç, beş kelime ve maalesef cümle okumaya geçemedik. Eğitimlerimize Katılan birçok kişinin bizim tabirimizle 4.sınıf seviyesinde bir okuma yaptığını görüyoruz. Hızlı okuma işlemi geçebilmek beyin nasıl gördüğünü ve okuduğunu bilmek gerekiyor. Beyin okuma yaparken resim olarak kelimenin fotoğrafını çekiyor ve beyne yolluyor. Sizin elinizde olan o resmin genişliğini belirlemek kalıyor. Tek kelimeye bakar kelime kelime okursunuz veya genele bakar geneli görürsünüz.

  • Anlayarak 3-4 kat daha hızlı okuyabileceksiniz.
  • Konsantrasyon ve dikkat problemi yaşayanlar dersteki egzersizler sayesinde gelişim kaydediyorlar.
  • Stres yönetimi ve zaman yönetimi becerilerinde ustalaşarak sınav sürecindeki kaygıyı ve sınav anını başarıyla yönetebilecek ve istediğiniz sonuçlar için başarının önündeki engelleri kaldırmış olacaksınız.
  • Anlayarak hızlı okuma yapabilmeyi.
  • Bilgileri hafızada uzun süreli tutmayı.
  • Sınavlarda hızlı okuma tekniklerini nasıl okullanabileceklerini.

 

Hedef Kitle?

 

Bu kurs kimler için uygun:

  • Öğrenciler, iş hayatındaki profesyoneller ya da hobi amaçlı hızlı öğrenme tekniklerini öğrenmek isteyen herkes kursumuza katılabilir.

[/ vc_column_text] [/ vc_column] [/ vc_row]

Başlangıç Kursu

1
Akıncı Eğitim Kurumları
4.38

After Intro

1
OKUAYAN BEYİN
4.38
2
OKUYAN BEYİN
4.38
3
Hızlı Okuma Quiz
18orular s
4
Beyin

Etkin

1
Beyinin konfor alanı
20
Tabiki evet. Hatta eskiye nazaran daha iyi anlayarak okuyacaksınız. Araştırmalar, okuma hızıyla birlikte anlama seviyesinin de yükseldiğini göstermektedir. Yavaş okuyan insanın kolayca dikkati dağılır, konsantrasyonu çabuk bozulur, okuduklarını daha çabuk unutur. Oysa hızlı okuyan metne odaklandığı için anlama oranı yükselir.
21 günlük bir çalışma sonucunda okuma hızınız, 'en az' 2 katına çıkacak. Harcadığı çaba ve yetenekleriniz doğrultusunda kurs sonunda okuma hızınız, üç-dört, katına kadar çıkabilir.
Şu anda hiçbir duyuru.
4.0
4 5 üzerinden
6 Yıldız

Detaylı Oylama

Yıldız 5
3
Yıldız 4
0
Yıldız 3
3
Yıldız 2
0
Yıldız 1
0

{{ review.user }}

{{ review.time }}
 

Daha fazla göster
Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin